„Biała Niedziela – badania cytologiczne”

W Polsce każdego dnia 10 kobiet słyszy, że ma raka szyjki macicy. Niestety 5 z nich umiera, bo zgłosiły się do lekarza za późno! Szacuje się, że rocznie choroba dotyka aż ok. 4.000 kobiet i ok. 2.000 umiera. Nowotwór ten może się rozwijać wiele lat, nie dając żadnych dolegliwości. Tylko regularnie wykonywane badanie profilaktyczne pozwala wykryć go we wczesnym etapie rozwoju. Wówczas jest szansa na całkowite wyleczenie.Biorąc pod uwagę powyższe Powiat Olecki w ramach realizowanego powiatowego programu zdrowotnego organizuje 21 października 2012r. w szpitalu w Olecku Białą Niedzielę – badania cytologiczne. Zapraszamy wszystkie kobiety w wieku od 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonanego badania cytologicznego finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Panie, które zgłoszą się na badanie otrzymają kosmetyki (Firmy: Ziaja, Soraya). Przewidziano również słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje.

Chętne do uczestnictwa w Białej Niedzieli ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zarejestrowanie się osobiście lub telefonicznie w rejestracji szpitala
(nr tel. 87 5202713 w. 377).

Zdjęcia i szczegółowe informacje dotyczące dotychczas podejmowanych akcji (m.in. białych niedziel) w ramach powiatowego programu zdrowotnego są dostępne na stronie www.zdrowie.powiat.olecko.pl .

Sporządziła: Halina Kasicka

www.powiat.olecko.pl