AKCJA REJESTRACJI DAWCÓW SZPIKU

plakat_a3_szpik-2016-pdf-stronW Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza – „białaczka”, czyli nowotwór krwi. Fundacja DKMS do sierpnia 2016 r. zarejestrowała i przebadała już ponad 953 000 osób, a 3 345 spośród nich zostało dawcami. Obecnie Fundacja szuka dawcy dla Dawida, który ma 18 lat. W wakacje usłyszał diagnozę: aplazja szpiku. Tylko przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego może mu dać szanse na życie i spełnienie marzeń.

19 października 2016 r. w godzinach 11.00 – 17.00 organizowana jest w Starostwie Powiatowym w Olecku, ul. Kolejowa 32, sala konferencyjna (pok. nr 4, parter) akcja rejestracji dawców szpiku.
Mamy nadzieję, że zwiększy się szansa na odnalezienie tzw. „genetycznego bliźniaka” dla Dawida oraz wielu innych oczekujących.
Wystarczy przyjść z dokumentem zawierającym PESEL, przejść pozytywnie wstępny wywiad medyczny i wypełnić formularz z danymi osobowymi oraz dokonać za pomocą patyczka wymazu z wewnętrznej części policzka. Rejestracja zajmuje tylko kilka minut.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie  www.dkms.pl .

Sporządziła: Halina Kasicka
www.powiat.olecko.pl

ulotka_a5_szpik-2016