Mammografia

Plakat.Olecko IX4 września 2017 r. WIRTUS PLUS zaprasza kobiety w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie przy szpitalu w Olecku, ul. Gołdapska 1.
Badanie wykonywane jest w ramach ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Raka Piersi. Finansowane dla pacjentek co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mammografia trwa tylko kilka minut. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, a co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadawalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Czasami kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby.
W początkowym stadium nowotwór nie boli, nie wpływa też źle na nasze samopoczucie przez co często zostaje zdiagnozowany za późno.
Statystycznie co roku w Polsce rak piersi zostaje wykryty u około 15 tys. kobiet, a prawie
6 tys. z nich umiera. Główną przyczyną tak wysokiej umieralności jest zbyt późna diagnoza, która zmniejsza szansę na skuteczne leczenie.

Zainteresowane badaniem proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr telefonu 85 6760332, 85 6761322  lub online www.wirtusplus.pl .

Sporządziła: Halina Kasicka
www.powiat.olecko.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.