Biała Niedziela – bezpłatne badania profilaktyczne

Plakat Biala Niedziela 2017Wielu mieszkańców naszego powiatu nie robi badań profilaktycznych, bo zawsze wydaje im się, że są sprawy ważniejsze jak np. rodzina, praca, dom lub odkłada termin badań profilaktycznych. A wykrycie choroby we wczesnym stadium rozwoju, daje szanse na całkowite wyleczenie lub zatrzymanie rozwoju choroby.Zdrowa rodzina, to szczęśliwa rodzina! O wiele tańsza jest profilaktyka niż leczenie. W trosce o zdrowie mieszkańców 15 października 2017 r. organizujemy w szpitalu w Olecku „Białą Niedzielę – bezpłatne badania profilaktyczne”, tj.: badanie cytologiczne, badanie mammograficzne, pomiar ciśnienia krwi, badanie poziomu cukru, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, obliczanie wskaźnika masy ciała BMI, pomiar wagi ciała, naukę usuwania kleszcza, poradnictwo zdrowotne, oraz konsultacje z brafitterką.
Rejestracja wymagana tylko na badania finansowane przez NFZ:
•    cytologiczne (w szpitalu gabinet nr 10) dla kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które
w ciągu ostatnich 3 lat nie miały wykonanej cytologii – tel. 721870216
(pn.-pt. 7.30-15.30),
•    mammograficzne (wykonywane w mammobusie przy szpitalu) dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii – tel. 58 666 24 44 (pn.-sob.).
Na wyżej wymienione badania, porady i konsultacje należy zgłosić się do szpitala w godz. 8.00-14.00 pod gabinet nr 10 z wyłączeniem badania mammograficznego, które wykonywane będzie w mammobusie (przy szpitalu).

Każda kobieta, która zgłosi się na badane cytologiczne 15 X 2017 r. otrzyma zestaw kosmetyków ufundowany przez Delia Cosmetics Sp. z o.o.

Sporządziła: H. Kasicka

Możliwość komentowania jest wyłączona.