Idea dawstwa szpiku kostnego

A19 października b.r. w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyły się 2 spotkania pn. „Dawca Szpiku”. Celem ich było przybliżenie idei dawstwa szpiku kostnego i zachęcenie młodzieży do pomagania innym. W spotkaniu udział wziął Mateusz Bykowski, który opowiedział zebranym jak został dawcą. Mówił też do zebranych, że „Każdy z Was może uratować komuś życie rejestrując się, jako potencjalny dawca szpiku w bazie Fundacji DKMS np. 18-10-2017r. w Starostwie Powiatowym w Olecku.
Zarejestruj się, pobierz dwa wymazy (patyczkiem z wewnętrznej części policzka) i do bazy! To nic nie boli, a możesz być czyjąś ostatnią szansą na życie!.
Od kilku lat nagrywam rap i prowadzę studio. Przewinęło się u mnie mnóstwo ludzi. Praktycznie nikt nie wiedział nic o dawstwie. Chcę, aby jak najwięcej młodych ludzi usłyszało o Fundacji DKMS, o tych wspaniałych, niesamowitych ludziach, dzięki którym mogłem uratować życie chorej kobiecie.
Dlatego pod patronatem Fundacji DKMS nagrałem utwór pn. „I Ty możesz uratować komuś życie”, na temat idei dawstwa szpiku.”

Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe oraz ZST w Olecku.

Sporządziła:H.Kasicka
www.powiat.olecko.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.