Łączy nas kobiecość

Rozpoczęła się VIII edycja ogólnopolskiej akcji pn. „Łączy nas kobiecość”. Celem jej jest zachęcenie do zadbania o własne zdrowie i wykonania badania profilaktycznego – mammografii. Ma ona uświadomić kobietom, że mogą dzielić je tysiące spraw, ale jedno łączy. Kobiecość – rozumiana jako dbałość o własne zdrowie i życie. Bez względu na wiek, poglądy, wykształcenie, zamożność czy zainteresowania – każda kobieta powinna wykonywać regularne badania w kierunku raka piersi. Choroba i jej konsekwencje mogą dotknąć każdą, dlatego warto wiedzieć, jak uchronić się przed jej rozwojem.

Na terenie naszego powiatu akcja zorganizowana będzie 14 października 2019 r. (poniedziałek), w mammobusie ustawionym przy szpitalu w Olecku, ul. Gołdapska 1.
W tym dniu badaniem zostaną objęte kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonały mammografii (refundowanej przez NFZ) w ramach programu zdrowotnego.
Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać badanie odpłatnie.
Szczegółowe informacje na stronie www.laczynaskobiecosc.pl .
Zainteresowane wykonaniem badania proszone są o wcześniejszą rejestrację u organizatora akcji, tj. w SALVE MEDICA pod nr tel. 42 254 64 10 lub 517 544 004 lub on-line: www.medica.org.pl.

Kobiety, które zadbają o swoje zdrowie i zgłoszą się na badanie mammograficzne, otrzymają prezent, tj. pełnowartościowy kosmetyk.

Sporządziła: H.Kasicka
www.powiat.olecko.pl