METAMORFOZA

DSC_83095 kwietnia b. r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zorganizowano „METAMORFOZĘ” – akcję promującą zdrowy styl życia. Zgodnie z nazwą, celem jej była przemiana sposobu myślenia, postępowania i również wyglądu uczestników.

Dalicja Szuszczewicz, psycholog, dietetyk – przekonywała, że aby osiągnąć założone cele trzeba być wytrwałym. Wskazywała, iż dieta powinna być naturalna i zrównoważona.
Tomasz Zubkowicz, instruktor personalny – zapoznał z mechanizmami redukowania tkanki tłuszczowej i roli aktywności fizycznej. Odradzał stosowania ostrych diet, ponieważ powodują spalanie mięsni, a nie tłuszczu. Zapoznał ze strategiami dietetycznymi w trakcie redukowania masy ciała.
Zajęcia kulinarne poprowadził Artur Zabokrzycki, który wprowadził w tajniki kuchni włoskiej, pełnej aromatów wspaniałych naturalnych przypraw. Pod okiem doświadczonego kucharza uczestniczki przygotowały m.in.: ravioli, spaghetti, deser panna cotta i tiramisu.
W trakcie spotkania Katarzyna Lotkowska, fryzjerka oraz Aleksandra Łaszczyńska, kosmetyczka – zajmowały się metamorfozą dwóch uczestniczek akcji.
Panie zobaczyły, że perfekcyjne strzyżenie włosów to podstawa atrakcyjnej fryzury. Właściwie dobranymi kosmetykami i prawidłowym modelowaniem włosów można uzyskać piękny efekt. Dopasowanym i dobrze wykonanym makijażem można wydobyć piękno kobiety i sprawić, że poczuje się wyjątkowo.
Profesjonalistki udzielały uczestniczkom rad i wskazówek dotyczących uczesania, makijażu i doboru kolorów do typu urody.
Warsztaty zakończono degustacją smacznych i zdrowych posiłków kuchni włoskiej.

Sponsorzy, Partnerzy:

legamezomorfstrefa piekna

kaele

Sporządziła: Halina Kasicka
www.zdrowie.powiat.olecko.pl

Prezentacja METAMORFOZA