Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

LUX MED Diagnostyka zaprasza kobiety na bezpłatne badanie mammograficzne

  • w (mammobusie):16 października – przy szpitalu w Olecku, ul. Gołdapska 1,
  • 19 października – przy szpitalu w Olecku, ul. Gołdapska 1.

Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku:
1)    50 – 69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
2)    40 – 49 oraz 70 – 75 lat
Badanie wykonywane jest w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
W zakresie realizowanego Projektu i zwiększenia dostępności do badań, Firma LUX MED zapewnia paniom nie kwalifikującym się jeszcze / lub już do Programu finansowanego przez NFZ,  bezpłatną mammografię. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.
Mammografia trwa jedynie kilka minut. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, a co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Sporządziła: Halina Kasicka
www.powiat.olecko.pl
zdrowie.avd.pl

skierowanie na badanie funduszowe