Kampania społeczna pn. „Wpadnij na przegląd do ginekologa”

Plakat z GLOSEM OLECKAW dniach 8-13 marca 2017 roku na terenie Powiatu Oleckiego realizowana będzie ogólnopolska kampania społeczna pn. „Piękna bo zdrowa”. Inicjatorem akcji jest Fundacja „Kwiat Kobiecości”. W kampanię zaangażowali się: dr n. med. Andrzej Nowakowski – ginekolog, specjalista w zakresie położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej, Katarzyna Żak, Anita Sokołowska, Paulina Chruściel, Anna Kalczyńska, a także Ida Karpińska – prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.
Patronat objął Narodowy Fundusz Zdrowia.
Celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań ginekologicznych.
Świadomość Polek związana z chorobami narządów rodnych, a także z wykonywaniem badań ginekologicznych w dalszym ciągu jest dość niska. Od lat pokutuje bowiem stwierdzenie, że do lekarza idzie się wtedy, gdy coś dolega. To błąd, za który niekiedy płaci się wysoką cenę. Wiele chorób ginekologicznych nie boli, a objawy pojawiają się dopiero w zaawansowanym stadium.
Tymczasem musimy mieć świadomość tego, że regularne badania ginekologiczne mogą pomóc we wczesnym wykryciu chorób np. raka szyjki macicy. Dlatego tegoroczna kampania „Piękna bo Zdrowa”, nawołuje:

„Wpadnij na przegląd do ginekologa”.

Tegoroczne hasło jest nawiązaniem do koncepcji przeglądu samochodowego. Skoro dbamy o swoje bezpieczeństwo, robiąc coroczny przegląd, to powinnyśmy zadbać również o siebie i swoje życie.
Osoby, zaangażowane w tegoroczną odsłonę kampanii, zgodnie potwierdzają, że w natłoku codziennych zadań, każda świadoma kobieta obowiązkowo powinna znaleźć raz w roku 5 minut na badanie ginekologiczne.

Szczegółowe informacje o kampanii na stronach:
www.powiat.olecko.pl
www.kwiatkobiecosci.pl
https://www.youtube.com/watch?v=TY-RPiZUyeE
https://www.youtube.com/watch?v=hlcAyMSpBm0

Sporządziła: Halina Kasicka
www.powiat.olecko.pl