Zaproszenie na sztukę teatralną

TANGOplakat1W poprzednich latach bardzo pozytywne recenzje zbierały spektakle wystawiane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kochanowskiego w Olecku.
W roku bieżącym uczniowie pod kierunkiem Emilii Przemielewskiej – nauczycielki z I LO podtrzymując tradycję zapraszają mieszkańców na spektakl pn. „Tango” Sławomira Mrożka.„Akcja rozgrywa się w rodzinie Stomila i Eleonory, jak powiada ich syn Artur, panuje bezwład, entropia i anarchia. Wuj Eugeniusz, zdesperowany staruszek w surducie i szortach, i przybrana w skórzaną czapkę z daszkiem babcia Eugenia, grają w karty z podejrzanym, chociaż dość sympatycznym osobnikiem, niejakim Edkiem. Z mężczyzną o silnym ciosie potajemnie romansuje pani Eleonora, jej mąż Stomil, intelektualista snuje się po domu w rozpiętej  piżamie, wygłaszając tyrady o sztuce. Artur, dobrze ułożony młodzieniec w porządnym, ciemnym garniturze, ma dość wiecznego chaosu i próbuje choć trochę „wychować” całe towarzystwo. Wymierza stosowne kary – to wujowi, to babci, odsyłając staruszkę na katafalk. Dogmatycznie pojmowanej wolności chce przeciwstawić powrót do tradycji. Gdy w domu Stomila pojawia się Ala, nowoczesna, „wyzwolona” dziewczyna, Artur proponuje kuzynce …. „

Więcej szczegółów 12 czerwca 2018 r. (we wtorek) o godz. 17.00 w Mazurskim Dworze (Siejnik 1), tj. w dniu kiedy spektakl zostanie wystawiony przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku w ramach obchodów powiatowych Dni Rodziny.

Sporządziła:  Halina Kasicka
www.powiat.olecko.pl